Nejmodernější logistické centrum pro Rakousko a centrální překladiště pro východní Evropu

• U vídeňského letiště vzniká nové DHL centrum
• DHL Global Forwarding a DHL Freight slaví zahájení výstavby

Společnost DHL Global Forwarding, specialista na námořní a leteckou přepravu skupiny Deutsche Post DHL a společnost DHL Freight, přední poskytovatel silniční přepravy v Evropě, oslavily 6. září zahájení výstavby nového areálu u vídeňského letiště. Obě divize budují nejmodernější logistické centrum pro Rakousko a východní Evropu v městečku Fischamend. Symbolického ceremoniálu se zúčastnil Dr. Günther Ofner, člen představenstva Flughafen Wien AG, Thomas Ram, starosta Fischamendu, Christoph Wahl, výkonný ředitel DHL Global Forwarding Rakousko a Horst Sorg, výkonný ředitel DHL Freight Rakousko.

„S novým centrem u vídeňského letiště dále upevňujeme svoji vedoucí pozici na trhu v Rakousku. Toto moderní logistické centrum, které splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost a standardy kvality, nám umožní nejen lépe zvládnout vyšší objemy našich zákazníků např. ve zdravotnictví, ale také poskytovat ještě lepší servis. Přímá blízkost letiště sníží časy obratu a vytvoří cenné synergie s našimi kolegy v silniční dopravě," říká Christoph Wahl, výkonný ředitel společnosti DHL Global Forwarding Rakousko.

Obě společnosti DHL Global Forwarding a DHL Freight staví moderní terminál a kancelářskou budovu s celkovou rozlohou 12 000m² skladovacích prostor a 3 500m² kanceláří na území obce Fischamend. Tímto způsobem se na jednom místě sloučí možnosti letecké a námořní přepravy s pozemní přepravou a vytvoří se nové, větší kapacity pro náklad. Přilehlé vídeňské letiště a spojení s dálnicí A4 umožní oběma divizím poskytovat svým zákazníkům v Rakousku ještě lepší a rychlejší dopravní a logistické služby. Dříve společnost DHL Global Forwarding a společnost DHL Freight působily na třech vídeňských pobočkách, které budou nyní sloučeny v novém areálu.

„V DHL Freight máme evropskou síť s více než 200 terminály. S novou budovou u vídeňského letiště můžeme dále zlepšovat kvalitu naší celoevropské sítě Euroconnect a naší prémiové služby Eurapid. Na novém místě budou také realizovány inovace jako digitální správa," říká Horst Sorg, výkonný ředitel DHL Freight Rakousko.

„Jsme potěšeni rozhodnutím DHL postavit zde nový logistický areál. To podtrhuje přitažlivost vídeňského letiště a regionu jako místa pro podnikání rakouských a mezinárodních společností. S dobrým rozvojem, vynikající dopravní dostupností a skvělou místní vybaveností nabízí region optimální podmínky. Nová výstavba vytváří pracovní místa a posiluje celý region, " říká Dr. Günther Ofner, člen představenstva Flughafen Wien AG.

Dokončení výstavby nového centra je naplánováno na první čtvrtletí roku 2019. Na novém místě bude pracovat asi 250 zaměstnanců. Nový sklad a kanceláře budou nejen splňovat nejvyšší standardy bezpečnosti (TAPA A), ale budou také splňovat nejnáročnější ekologické požadavky. Udržitelný design a využití energie z obnovitelných zdrojů přispějí k našemu cíli snížení emisí na nulu do roku 2050. Kromě alternativních pohonů a ekologických dopravních řešení budou trvale udržitelná opatření při výstavbě a modernizaci sídel skupiny Deutsche Post DHL hrát důležitou úlohu při dosahování tohoto cíle.

„Jsem potěšen, že si mezinárodní společnost jako je DHL vybrala Fischamend pro své sídlo. Toto rozhodnutí ukazuje důležitost našeho města pro celý region," říká Thomas Ram, starosta města Fischamend.

Bonn, 7. září 2018

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.